Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ: polytechnické vzdělávání II

Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ: polytechnické vzdělávání II

2019-10-04 15:00 do2019-10-04 21:00(Europe/Prague)

Svatý Jan pod Skalou,Česká republika

Typ vstupenkyKonec registracíCenaMnožství
Registrace ještě nebyla spuštěna.

Podrobné informace o kurzu

Seminář je určen vyučujícím mateřských škol, kteří chtějí podpořit svůj profesní růst v oblasti polytechnické výchovy, kteří podporovat znalost technického prostředí u dětí, kreativitu, touhu tvořit, rozvíjet jejich motoriku a vést je k fixaci pracovních návyků.

Vzdělávání bude probíhat jako osmihodinový blok, který bude obsahovat teoretickou a praktickou část vhodnou pro sebezkušenostní aktivity, reflexi, pro časově náročnější varianty aktivit a také pro spolupráci účastníků.

Blok bude věnován postupům, aktivitám pro rozvoj potenciálu každého dítěte. První část bude nejdříve věnována praktické části. Účastníci budou aktivně (samostatně i v kolektivu) řešit modelové situace s nabídnutými pomůckami. Na tuto část naváže společná reflexe a teoretické shrnutí získaných poznatků.

V části bloku pod názvem „Malý badatel“ budou účastníkům představeny jednoduché pomůcky, který mohou děti využívat, které svým charakterem děti motivují a vytváří v nich chuť tvořit, bádat, zkoumat. Účastníci si prakticky vyzkouší další aktivity realizovatelné s těmito finančně nenáročnými pomůckami. Na závěr budou představeny didaktické hry pro rozvoj logického myšlení typu konstruování.

Zakončení bloku bude věnováno debatě, reflexi a také předávání vlastních zkušeností z praxe mezi účastníky semináře.

Cílem vzdělávacího programu je poskytnout vyučujícím poznání, že děti v mateřské škole mohou základní pracovní postupy získávat tvořivě, a že výuka postavená na jejich vlastních zkušenostech může stát zajímavou součástí každodenního života.

Účastníci obohatí svůj pedagogický rozhled, rozvíjí svůj edukační styl v oblasti polytechnické výchovy dětí, získají přehled o nových postupech, dovednostech, hrách pro děti s finančně dostupným materiálem, o dalších zdrojích, které se váží k dané problematice.

Podpořit pedagogy MŠ v profesním a odborném růstu rozvojem jejich klíčových kompetencí v oblasti polytechnické výchovy. Naučit je nové metody a techniky, které využijí ve výuce.

Osvědčení o absolvování vzdělávacího programu DVPP v rozsahu 8 hodin pro vykázání výstupu v rámci šablony:
2.I/6 Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ – DVPP v rozsahu 8 hodin - polytechnické vzdělávání

Kde

Hotel Obecná škola
    Svatý Jan pod Skalou CZ 26601
    Česká republika

Kdy

Od2019-10-04 15:00
Do2019-10-04 21:00

Organizátor

[01942867] ITveSkole.cz, o.p.s.
+420 222 268 519
+420 222 268 519
mburleova@itveskole.cz

Lektor

Mgr. Pliešovská Monika

Lektor vzdělávání
Vystudovala jsem Masarykovu Univerzitu v Brně, Pedagogickou fakultu, obor Sociální pedagogika.Co mě na práci lektora baví? Jsem kreativní, otevřená, hledám nové pohledy na věc. Ráda se inspiruji ostatními zajímavými lidmi.

Sociální stream

Sdílejte na Twitteru

Najděte účastníky, jejich názory a připojte se k diskuzi.

Použijte značku: #itveskolecz,ops